Završeni 13. “Dani maline 2019”

Danas je zvanično zatvoren 13. Međunarodni sajam poljoprivrede, prehrambene industrije i turizma “Dani maline 2019”.

Održan je i izbor za najboljeg kolača od malina pod nazivom „Malini u čast, s malinom u slast“.

Posjetioci su svojim glasanjem odabrali 3 najbolja kolača, prvo mjesto Magdalena i Ana Marija Vesić, drugo Suada Obradovići treće mjesto Tijana Zečić.

Održana su i stručna predavanja, a zbog kiše planirana izložba pasa nije održana.

U tri kategorije nagrađeni su i učesnici takmičenje za najljepši balkon, kao i gradsko i seosko dvorište.

Za najljepši izabran je balkon Zorice Šarčević, drugu nagradu osvojila je Milanka Lončarević, a treće mjesto u ovoj konkurenciji zauzela je Milanka Mušić.

Prvu nagradu za naujređenije seosko dvorište osvojila je Nisveta Hasanović, drugo mjesto Branka Arsenović, a trećeplasirani bio je  Radomir Eskić.

U konkurenciji najljepših gradskih dvorišta pobjednik je Dejan Kuzman, drugu nagradu osvojio je Goran Vilotić, a treće mjesto je Zekira Efendić.

Na sajmu je izloženo 43 štanda koja nude razne proizvode ali najmanje maline. Nagradu najkreativnijeg štanda osvojio je Rasadnik Nešković koji se već 101 godinu bave proizvodnjom povrća.

Organizator “Dana maline” je Opština Bratunac u saradnji sa Ministarstvom poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske.