Taekwondo klub “Guber” bogatiji za 6 medalja

Na Državnom prvenstvu Bosne i Hercegovine u Visokom Taekwondo klub “Guber” Srebrenica osvojio je šest medalja.

Katarina Krajišnik  osvojila je prvo mjesto, Jelica Maksimović drugo mjesto dok su Novo Janjuš, Bojana Maksimović, Milica Rakić i Tijana Vasić osvojili treće mjesto, bronzane nagrade na Državnom prvenstvu BiH.

Trenutno, taekwondo klub je jadan od najtrofejnih klubova u Srebrenici koji broji oko 640 pojedinačnih medalja i 25 ekipnih pehara. Svaka generacija, koja je prošla kroz klub dala je makar po jednog reprezentativca BiH i RS, od kojih su se istakli Željko Blagovčanin, Mladen Ristić i Slobodan Neretljak.

Tokom 17 godina postojanja klub je bio učesnik raznih takmičenja u BiH, regionu i svijetu i uvijek je opravdao boje našeg grada.