Guber nakon 12 kola prvi na tabeli

Ekipa Gubera plasirala se na prvo mjesto Druge lige Republike Srpske, dok je Bratstvo poraženo kući.

FK “Guber” Srebrenica slavio je na domaćem terenu protiv ekipe OFK „Glasinca 2011“ Sokolac u 12. kolu Druge lige RS – Istok, rezultatom (2:1).

Nakon sjajne igre Gubera u prvom poluvremenu, ipak se na pauzu odlazi bez pogodaka. U 57. minuti sa bijele tačke siguran je bio Adnan Muminović. Četiri minute kasnije za novu prednost Gubera gol postiže Marko Janjušević.

Glasinac u drugoj minuti nadoknade meča smanjuje prednost domaćih za konačnih (2:1), golom Neđe Šuke.

Glavni abitar meča Aleksanda Ikonić pokazao je 4 žuta kartona, 3 za Glasinac i jedan za Guber.

FK „Bratstvo“ Bratunac poraženo je na domaćem terenu od ekipe FK „Mladost“ Rogatica u 12. kolu Druge lige RS – Istok, rezultat (1:2).

Mladost dolazi do prednosti u 2. minuti utakmice, a gol postiže Marko Savić. Njegoš Petrović tri minute kasnije izjednačava. Za konačna rezultat (1:2) i pobjedu Mladosti ponovo je bio strelac Savić.

Glavni arbitar meča Velibor Vidaković pokazao je 7 žutih i 2 crvena kartona od čega 4 žuta i jedan crveni za Bratstvo i 3 žuta i jedan crveni za Mladost.

Kako je bilo juče u Srebrenici pogledajte galeriju fotogrfija na OVOM LINKU.