Marija Cvjetinović četrnaesti majstor tekvondoa u Srebrenici

Taekwondo kluba “Guber” Srebrenica dobio je četrnaestog majstora tekvondoa, mladu Mariju Cvjetinović.

Marija Cvjetinović položila je za majstora ispred državne komisije koja je priznata od Svjetske tekvondo asocijacije.

Ona ima 14 godina i već četiri godine trenira tekvondo i član je kadetske reperezentacije BiH.

„Nastupila sam na mnogim takmičenjima, ali posebno bih izdvojila ‘Šabac Open 2018’, gdje sam uzela zlatnu medalju i Državno prvenstvo 2018. godine gdje sam uzela srebrenu medalju i tim rezultatom ušla u kadetsku reprezentaciju Bosne i Hercegovine“, kaže Marija.

Privatni album

TKD „Guber“ jedan je od najtrofejnih kluba opštine Srebrenica, a nastupao je širom Evrope i regiona.

„Pozvala bih sve mlade koji su zainteresovani da počnu trenirati ovaj sport, da nam se pridruže jer je stvarno divno putovati po takmičenjima i predstavljati svoj grad u tako divnoj disciplini, kao i sticati nove prijatelje. Tekvondo je izuzetno bitan sport kako za rast i razvijanje, a tako i za cjelokupno zdravlje čovjeka“, poručila je Marija.

Trener Svetozar Neretljak kaže da je situacija u ovom klubu izuzetno loša, ali da opstaju zahvaljujući mladim ljudima kojima je stalo do ovog sporta.

Krajem 2016. godine trinaesti majstor tekvondoa bila je Tijana Vasić.

Inače iz ovog kluba poniklo je mnogo uspješnih sportista i trenera koji su danas aktivni širom BiH, ali i vani.

You must be logged in to post a comment Login