U gradskom parku u Srebrenici 2015. godine posađeno je drvo koje simbolizuje budućnost, a na koje su ostavljene poruke mladih ljudi.
Nakon osam godina drvo je opstalo iako niko nije zadužen da vodi računa o cvijeću osim stanara Rudarske ulice koji su uz park posadili cvijeće i održavaju ga.
Ova aktivnost organizovana je povodom Međunarodnog omladinskog radnog kampa Franco Bettoli ”Srebrenica, put ka novoj Evropi” u povodu deset godina kampa i sjećanja na Franca gdje odazvao veliki broj njegove uže i šire porodice, prijatelja i saradnika, predstavnici alijansi iz Italije, Emmaus, mladi iz Srebrenice i drugi. Tim povodom organizovani su brojni sadržaji među kojima je bila i sadnja ovog drveta budućnosti.
Svi koji su tog dana bili u parku ispisali su poruke budućnosti koje trebaju, simbolično da izrastu sa ovim drvetom koje označava mir, ljubav i razumijevanje te na ovaj način obilježili deset godina Omladinskog radnog kampa i sjećanje na velikog humanistu i čovjeka Franca Bettoli.
Šta je eSrebrenica.ba? eSrebrenica.ba jedan je od najčitanijih news portala u regiji istočne BiH i pokriva vijesti iz opštine Srebrenica iz domena kulture, sporta, turizma, ekonomije, mladih i zabave.
Copyright © 2013-2019 eSrebrenica.ba
You must be logged in to post a comment Login